Кабмін оновив макропрогноз на 2020 рік: падіння замість зростання

Уряд переглянув припущення і прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020 рік з урахуванням поточних світових тенденцій і виникнення пандемії COVID-19.

Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу.

«В результаті прогноз ВВП України на цей рік був переглянутий – тепер очікується падіння на 3,9% в порівнянні з ростом на 3,7%, яке прогнозувалося раніше, до початку світової кризи. Рівень безробіття складе 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати складе 0,3% », – говориться в повідомленні.

У той же час, вже з другої половини року очікується відновлення економічного зростання і його прискорення в наступні роки.

«Серед причин – високий попит в світі на продукцію вітчизняного АПК, значно більш стійка банківська система в порівнянні з попередніми кризовими епізодами, зниження цін на імпортовані енергетичні товари, продовження структурних реформ у співпраці з міжнародними партнерами», – йдеться в повідомленні.

Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,5 грн / $ (в порівнянні з 27 грн / $, прогнозованими в жовтні 2019 року). Зростання цін на споживчому ринку тільки тимчасово прискориться до 8,7% (у порівнянні з 5,5% в попередньому прогнозі), і вже в наступному році повернеться до цільових 5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *