JKX подає заявку на примусове стягнення $ 12 млн з України

Верховний суд 21 листопаду підтвердив липневе рішення Київського апеляційного суду про визнання та виконання в Україні рішення Лондонського арбітражу від 6 лютого 2017 року про стягнення з держави на користь JKX Oil & Gas збитків на суму понад $ 12 млн, відхиливши скаргу Міністерства юстиції, йдеться в базі судових рішень.

“Оскільки апеляція провалилася, JKX тепер подає заявку на виконання рішення”, – зазначила JKX в повідомленні на Лондонській фондовій біржі в понеділок.

Компанія відзначила, що не зважатиме на у фінансовій звітності будь-яку можливу майбутню вигоду в результаті цього рішення до тих пір, поки не з’явиться додаткова ясність щодо ймовірного успіху цього примусового виконання.

Йдеться про виплату $ 11,8 млн плюс відсотки в розмірі Libor + 1% з лютого 2015 року по лютий 2017 року і Libor + 2% – після лютого-2017, а також EUR0,3 млн судових витрат.

Як повідомлялося, в на початку 2015 року дочірні українські та голландські компанії JKX ініціювали арбітраж проти України на суму понад $ 180 млн відповідно до Договору приєднання до Енергетичної хартії і угодами про захист інвестицій між Україною Великобританією і Нідерландами. Причиною стало тимчасове підвищення Верховною Радою ренти на видобуток газу з 28% до 55% (при видобутку з глибини до 5 км), а потім продовження дії цієї норми і на 2015 рік.

На початку лютого 2017 року Лондонський арбітраж відхилив основні вимоги компанії і визнав законним підвищення рентних ставок на видобуток нафти і газу в 2014 році, проте ухвалив компенсувати JKX $ 11,8 млн збитків. Мін’юст України звернувся до Високого суду Англії і Уельсу (High Court of Justice of England and Wales) з проханням переглянути це рішення, однак в кінці жовтня 2017 року одержав відмову.

Найбільшими акціонерами JKX на 29 березня 2019 були Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – 27,54% акцій, Cascade Investment Fund Віталія Хомутинника – 19,97%, Neptune Invest & Finance Corp – 12,98%, Keyhall Holding Ltd.- 11 , 45% і Interneft Ltd.- 6,16%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *