J.P. Morgan очікує зниження ВВП України в 2020р на 5,1%

Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 5,1% ВВП в 2020 році при інфляції 3,7% з невеликим дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП, йдеться в огляді від 5 травня.

Згідно з ним, в наступному році зростання економіки може скласти 6,3% при інфляції 6%, а по поточному рахунку буде зафіксований невеликий профіцит в 0,1% ВВП.

В кінці березня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України в цьому році в 2,6% з відновленням в наступному на 5,1%.

Згідно з останнім прогнозом, курс гривні до кінця другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн / $ 1, потім зміцнитися до 29 грн / $ 1 на кінець третього і четвертого кварталів і повернутися до 29,5 грн / $ 1 до кінця першого кварталу наступного року .

В кінці березня J.P. Morgan допускав, що курс на кінець цього року може скласти 28,5 грн / $, на кінець наступного – 29,5 грн / $ 1.

Аналітики банку відзначають, що Україна наближається до прийняття банківського законопроекту – останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу $ 1,75 млрд в кінці травня або, можливо, в червні.

У звіті говориться, що шок COVID-19 вразив як експорт, так і імпорт товарів, але також вдарив по поїздкам за кордон, і поєднання цих факторів дозволило поліпшити баланс поточного рахунку в порівнянні з попередніми прогнозами.

У J.P. Morgan допускають, що на тлі зниження обсягів і цін експорт металу з України може обрушитися в цьому році приблизно на 55%, що порівнянно з падінням 2009 року. В експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, головним чином через менший врожаю. Експорт інших товарів, як говориться у звіті, ймовірно, може різко скоротитися – на 40% до 2019 року.

Що стосується імпорту товарів, то в J.P. Morgan прогнозують падіння на 35%, що значно краще, ніж падіння на 52% в 2009 році. Однак аналітики відзначають, що падіння імпорту може бути більш значним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *