J.P. Morgan очікує зниження ВВП України в 2020р на 4% з відскоком на 6% в 2021р

Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад на 4% в Україні в 2020 році при середньорічній інфляції 2,6% (на кінець року – 3,5%) з різким зростанням профіциту поточного рахунку платіжного балансу до 5,7% ВВП, йдеться в огляді від 14 вересня .

Згідно з ним, в наступному році зростання економіки може скласти 6% при інфляції 4% і відновлення дефіциту поточного рахунку на рівні 1,5% ВВП.

На початку липня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України в цьому році в 4,7% з відновленням в наступному на 6% і профіцитом поточного рахунку в цьому і наступному роках на рівні відповідно 0,5% ВВП і 0,1% ВВП.

Згідно з останнім прогнозом, курс гривні до кінця четвертого кварталу цього року може становити нинішні 28 грн / $ 1, до кінця першого кварталу ослабнути до 28,5 грн / $ 1, до кінця другого – до 29,5 грн / $ 1 і до кінця третього – до 30 грн / $ 1.

Аналітики банку відзначають, що Україна виконала два структурних маяка і майже повністю – інші вимоги МВФ до першого перегляду програми stand-by, проте представник Фонду повідомив, що на даний момент така місія не запланована і вказав на необхідність збереження незалежності і цілісності нових антикорупційних органів: НАБУ, САП і ВАКС. На думку J.P. Morgan, МВФ, ймовірно, відкладе другий транш за програмою до затвердження держбюджету-2021, і він надійде орієнтовно в грудні.

Як повідомлялося, уряд України утримує прогноз спаду ВВП в цьому році на 4,8% і очікує його відновлення на 4,6% в наступному році.

НБУ очікує уповільнення спаду в третьому кварталі до 7,4%, в четвертому кварталі – до 3,8%, в цілому прогнозуючи зниження ВВП за підсумками цього року в 6%, а в наступному році очікує його зростання на 4%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *