Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажів житла в Україні – FIMA

Іпотечна програма, яка реалізується Урядом за ініціативи президента України через Фонд розвитку підприємництва, не зробила впливу на обсяги продажів, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

Згідно з дослідженням FIMA, 53,8% опитаних управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ) не помітили впливу “іпотеки під 7%” на продажу і не очікують його в подальшому. При цьому 38,5% все ж сподіваються, що вона вплине на обсяг будівництва і продажів. Лише 7,7% оптимістично вважають програму початком активного зростання галузі.

“38,5% респондентів вбачають причину не надто успішного старту” іпотеки під 7% “в тому, що умови програми не влаштовують позичальників”, – сказала Волковська.

При цьому 30,8% опитаних вказали що умови програми не влаштовують кредиторів і забудовників, а 7,7% просто вважають, що програма не працює.

“Те, що позичальники через зарплату в конвертах не можуть пройти фінансовий скоринг в банку, проблемою не вважають”, – підкреслила експерт.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Асоціація з управління фінансами та інвестиціям (FIMA) створена в травні 2020 року. Об’єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ в Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Хмельницькому та Харкові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *