Інвестиції в вертикальні ферми виросли на третину. Але є побоювання

У вертикальне фермерство за перші три квартали 2020 роки інвестовано рекордні $ 754 млн венчурного капіталу, що на 34% більше, ніж за весь 2019 рік.

Особливий інтерес для вкладень викликали Сінгапур і ОАЕ, уряди яких поставили цілі збільшити виробництво продуктів харчування, пише Bloomberg.

Однак вертикальне землеробство має стати набагато дешевше, щоб його послідовники могли втілити в життя свої високі устремління.

Хоча він звільняє орні землі і використовує на 95% менше води, створення ідеальних умов для вирощування рослин вимагає набагато більше енергії, ніж традиційні методи. На проміжок від 12 до 16 годин в день рослини потрібно забезпечувати світлом, взимку знадобиться додаткове опалення.

Головний операційний директор Majid Al Futtaim Retail Мігель Розказано, який управляє франшизою Carrefour на Близькому Сході, в Африці та Азії, каже, що вертикальні ферми стоять на 20-30% більше, ніж традиційні.

«Може статися так, що в інвесторів не вийде виправдати ажіотаж, який вони створили навколо галузі. Цей міхур лопне, перш ніж у них з’явиться шанс проявити себе », – вважає говорить аналітик IDTechEx Майкл Дент.

Його аналіз показує, що більшість вертикальних фермерів зосереджуються на травах і зелені через їх швидких і простих циклів отримання врожаю. Також вони з більшою ймовірністю будуть вирощувати маржинальні рослини, такі як канабіс, ніж кабачки або дині, яким потрібно більше енергії і води.

Тобто замість того, щоб нагодувати бідняків світу висококалорійною їжею, мікрозелень і трави, вирощувані на закритих фермах, на довгі роки стануть тільки варіантом для багатої еліти світу.

Дент також звертає увагу, що продукція, вирощена в вертикальних фермах, набагато дорожче, ніж товари, вирощувані традиційним способом, і навіть більшість органічних продуктів.

Наприклад, суміш капусти нью-йоркської компанії Bowery Farming, вироблена в домашніх умовах, майже в три рази дорожче за фунт, ніж аналогічний варіант дитячої капусти Whole Foods Market, а її кінза більш ніж в п’ять разів дорожче, ніж її еквівалент з Whole Food.

Зі свого боку, інвестор Emerald Technology Ventures Джина Доманіг каже, що її більше цікавлять допоміжні технології, які можуть знизити витрати на енергію, ніж самі ферми. Вона порівнює вертикальне землеробство з технологією опріснення – процесом видалення солі з морської води для забезпечення прісною питною водою людей в країнах з дефіцитом води, таких як Ізраїль.

«Коли з’явилося опріснення, все говорили, що це Святий Грааль для прісної води, – каже вона. – Але опріснення дійсно енергоємне ».

За її словами, вертикальне землеробство «може бути цікавою справою», якщо є технології, які роблять його менш енергоємним, але зараз «це не у всіх сферах економічно або екологічно обґрунтоване».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *