Виробництво солодкої кукурудзи в Україні – перспективна ніша. Ринок зростатиме, а рентабельність сягає 300-400%.
Таку думку висловив селекціонер, генетик, співвласник компанії «ВНІС» ( «Всеукраїнський науковий інститут селекції») Мирослав Парій, пише EastFruit.
За його словами, існують декілька напрямків реалізації цієї продукції: споживання на свіжому ринку; заморожування; консервування. Для всіх цих напрямків фактично однакові характеристики, яким має відповідати товарна продукція.
Мирослав Парій вважає, що тим, хто хоче вийти на ринок зі надранньої гібридами, необхідно використовувати технологію висадки розсади з подальшим висаджуванням в грунт.
«Звичайно, така технологія економічно затратна, більш ризикована, але якщо вона спрацює, то ви можете отримати рентабельність на рівні 300-400%. Це реально за умови налагодженості технологічного процесу, відсутність будь-яких помилок в процесі вирощування, отриманні всіх качанів товарного якості, сприятливих погодних умов і наявності ринку збуту », – пояснив він.
Інвестиції в вирощування солодкої кукурудзи, на думку Мирослава Парія, окупаються протягом 6 місяців за умови виконання всіх технологічних операцій з вирощування і наявності ринку збуту. При цьому фактичний розмір інвестицій в 1 га посівів солодкої кукурудзи становить приблизно $ 1 тис. При розрахунку суми інвестицій слід враховувати як біологічну, так і хімічний захист рослин, вартість крапельного поливу, насіння, витрати на агротехніку і робочу силу.
Крім того, експерт підкреслив, що в пік збору врожаю ціни одного качана становить 0,5-1 грн. Заморожування ж кукурудзи дає можливість реалізовувати її протягом усього року.
«Тому це незайнята ніша – треба тільки знайти потужності по заморожуванню.
Ще одна можливість для виробників полягає у співпраці з консервними заводами. Маючи портрет кінцевого споживача своєї продукції, в цьому випадку, можна розраховувати бізнес-план по вирощуванню солодкої кукурудзи », – поділився Мирослав Парій.
Що ж стосується України, то місцевий ринок солодкої кукурудзи, на його думку, буде рости і надалі. І сьогодні актуальним є питання створення Союзу виробників цукрової кукурудзи, яка буде вирішувати проблеми галузі.