Інфляція прискорилася: сильно подорожчали фрукти та соняшникову олію

Зростання споживчих цін в травні 2021 року в порівнянні з попереднім місяцем прискорився до 1,3%. У річному вимірі (до травня 2020 г.) інфляція підскочила до 9,5%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

За січень-травень 2021 року порівняно з аналогічним періодом минулого року споживча інфляція склала 8%.

При цьому базова інфляція в травні склала 0,7% до попереднього місяця, як і в квітні.

Згідно з підрахунками відомства, на споживчому ринку в травні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,7%. Найбільше (на 14,5% і 6,8%) подорожчали фрукти та соняшникову олію. На 1,8-1% зросли ціни на м’ясо і м’ясопродукти, макаронні вироби, рис, масло, рибу і продукти з риби. У той же час на 17,5% подешевшали яйця, на 0,5% – овочі.

У той же час ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,9% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 14,6%.

Крім того, ціни на транспорт зросли на 0,7% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному і автодорожньому пасажирському транспорті на 3% і 1,7% відповідно, палива і масел – на 1%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *