Індія зупинила експорт цибулі: ніша відкрилася для українських постачальників

В Індії цибуля ріпчаста є стратегічним продуктом, тому держава уважно стежить за ситуацією на ринку цибулі Індії. Однак, як це часто буває, втручання держави часто лише погіршує ситуацію.

Тиждень тому уряд Індії несподівано для учасників плодоовочевого ринку прийняло рішення заборонити експорт цибулі. Це сталося на тлі різкого зростання цін на цибулю всередині країни до 41 $ / кг, повідомляють аналітики EastFruit.

Уряд аргументував таке рішення тим, що потрібно було терміново зупинити зростання цін на цибулю, адже в багатьох регіонах проливні дощі і повені різко знизили перспективи врожаю цибулі в Індії.

«Індія є не тільки найбільшим споживачем лука в світі, але і найбільшим його світовим експортером. Кілька років поспіль вона випереджає колишнього лідера – Нідерланди, за обсягом експорту цибулі, а в 2016 році експорт цибулі з Індії і взагалі майже досяг рекордних 1,84 млн т. Від поставок цибулі з Індії сильно залежить Малайзія, ОАЕ, Бангладеш, Шріланка, Непал і Саудівська Аравія, а також інші країни Близького Сходу і Азії », – пояснюють експерти.

Таке несподіване рішення уряду призвело до паніки на ринку – фермери почали активно розпродавати запаси цибулі, що призвело до різкого падіння ціни. Тобто, фактично, мета знизити ціни була досягнута. Однак багато країн, особливо Бангладеш, почали протестувати проти такого рішення, вважаючи його незаконним і неринковим. Адже в цій країні, а також в Непалі, Малайзії та ряді інших країн, навпаки, ціни на цибулю різко зросли. В результаті, Індія пішла на поступки і зробила виняток для Бангладеш. Експорт індійського лука в цю країну був відновлений. Однак в інші країни цибулю поставлятися поки не може.

«З огляду на ж складну ситуацію з надлишком цибулі на ринку України, таке рішення Індії може зіграти на руку українським виробникам і експортерам лука. Адже в України вже є непоганий досвід експорту цибулі в країни Азії та Близького Сходу. Навіть у 2020 році Україна вже експортувала цибулю в Бангладеш, Саудівську Аравію і Шрі-Ланку. У попередні роки великі партії ріпчастої цибулі з України постачалися до Іраку, Малайзію і ОАЕ.

Тому, вже зараз, українським експортерам варто спробувати знайти ринки збуту для свого лука в Азії і на Близькому Сході », – відзначають фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *