Імпортні сири продовжують витісняти українську продукцію

Сир на ринку молочних продуктів постраждав від Коронавірусние кризи менше, ніж інші молокопродукти.

Тиждень тому, коли масово скуповувалися всі продукти тривалого зберігання, продажу сиру в Україні навіть виросли, повідомляють аналітики “Інфагро”.

«Зараз все стає на свої місця і торговельна активність знижена. Крім того, для ряду операторів втрачений канал збуту для HoReCa. Імпорт же не припиняється і це впливає на стан українських сироварів може навіть більш згубно, ніж коронавірус. Адже незважаючи на девальвацію гривні, імпортні сири залишаються помітно дешевше сирів українського виробництва і продовжують витісняти їх з ринку », – відзначають експерти.

Знизити ціну до конкурентного рівня поки дуже складно через дорожнечу сировини, але можливо в квітні сироварів стане вести бізнес трохи легше, припускають фахівці.

«З одного боку, напередодні великодніх свят може вирости попит, з іншого боку, сировина повинна подешевшати, що дозволить трохи знизити собівартість виробництва», – прогнозують в «Інфагро».

В умовах зростаючої конкуренції з імпортними сирами і з урахуванням інших проблем сироварів все складніше зберігати виробничі обсяги. Проте, в лютому виробництво сичужних сирів разом з сирними продуктами все ж вдалося збільшити на 2% до 10,1 тис. Т (включаючи близько 4,5 тис. Т сирних продуктів). Березневий показник буде не набагато більше лютневого.

«В цілому ж за перший квартал випуск справжнього сиру, швидше за все, виявиться на 10% меншим порівняно з минулим роком», – вважають фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *