Імпорт свинини в Україну за місяць зріс удвічі

Україна в квітні імпортувала близько 1 тис. Т свіжого, охолодженого і мороженого м’яса свиней, що майже вдвічі більше, ніж за березень.

Про це повідомляє Асоціація «Свинарі України» з посиланням на дані митної статистики.

«Надходження на внутрішній ринок тисячі тонн імпортної свинини проти вдвічі менших обсягів поставок свинини в перший місяць весни, дійсно, сприймається як активізація. Однак, якщо розширити період спостереження, то така зміна вже не виглядає дуже критичним. Так, приблизно такі ж обсяги імпортної свинини вітчизняні м’ясопереробники закуповували в січні і лютому. Крім цього, пожвавлення імпортної активності в квітні відбувається далеко не перший раз: аналогічну ситуацію ми спостерігали в квітні 2018 г. », – уточнюють аналітики АСУ.

Загальний обсяг імпорту свинини протягом січня-квітня становить 3,5 тис. Т сукупною вартістю $ 7,2 млн. Це відчутно поступається імпортній активності за відповідний період минулого року: в 2,6 рази менше в натуральному вираженні і в 2,3 рази в валютному.

«У той же час дані про підсумки експортної торгівлі також свідчать про позитивну динаміку. Зокрема, за чотири місяці 2020 р за кордон поставили вдвічі більше, ніж рік тому – 0,94 тис. Т сукупною вартістю $ 2,6 млн. Основним напрямком збуту є ОАЕ, куди направили понад ¾ вивезеної з України свинини. Тому за підсумками чотирьох місяців 2020 р від’ємне значення зовнішньоторговельного сальдо по свинині зменшилася в 3,5 рази – до Мінс $ 4,6 млн проти мінус $ 15,76 млн рік тому », – відзначають у профільній асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *