Імпорт сиру в Україну досяг рекорду в вересні

Український ринок сиру і раніше перебуває в складній ситуації. Проізодітеля, щоб уникнути збитків, піднімають ціни, хоча це і веде до зниження продажів.

Про це повідомляють аналітики “Інфагро”.

«Крім того, подорожчання сирів вітчизняного виробництва стимулює імпорт європейських сирів, які хоч і подорожчали, але все одно дешевші за українські», – відзначають експерти.

Минулого місяця в Україні імпортовано рекордний обсяг сиру: 3,8 тис. Т сичужного та 626 тис. Т плавленого.

В цілому за три квартали імпорт сиру виріс на 11%, майже до 33,4 тис. Т.

«На категорію твердих і напівтвердих сирів, які надають пряму конкуренцію сирів більшості вітчизняних виробників, довелося 15,5 тис. Т, що приблизно дорівнює торішньому імпорту. Минулого місяця імпорт такої продукції зріс відразу на 9% до рівня понад 2 тис. Т.

І це не дивно, адже собівартість імпорту сиру Емменталь становить лише близько близько 155 грн / кг. У той же час вітчизняний сир типу «російський» навіть від маловідомих виробників, як правило, в крупному опті пропонується дистриб’юторам не дешевше 175 грн / кг. Вигода для торговців сирами очевидна », – пояснюють фахівці.

Майже половина імпортованого сиру ввозиться з Польщі (46%), з Німеччини надходить 15%, з Нідерландів і Франції 9% і 8% відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *