Імпорт персиків в Україну в три рази перевищує власне виробництво

За останні п’ять років в Україні площі під насадження персиків скоротилися на 21% і в 2020 році склали 2,7 тисячі гектарів. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Персики в Україні вирощуються в основному на півдні. Так, 81% всіх цих вирощених фруктів припадає на 4 області: Одеську, Херсонську, Дніпропетровську та Запорізьку.

При цьому близько 50% вирощують місцеві жителі, а 50% – фермерські та промислові господарства. І саме для останніх характерно скорочення насаджень персиків і обсягів виробництва.

“На півдні України з кожним роком стає все більш посушливий клімат, через що все складніше вирощувати персики без використання додаткового зрошення. Для встановлення зрошувальних систем необхідні додаткові капіталовкладення. А в поєднанні зі значною ціновою конкуренцією з боку імпортних поставок персика, тим більше це стає недоцільно “, – пояснила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

В даний час Україна імпортує в 2,8 рази більше персиків, ніж виробляє. Зокрема, в 2020 році імпортні поставки персиків становили 48,3 тисячі тонн, а виробництво – 17,1 тисячі тонн. У той же час експортні відвантаження практично відсутні.

Основними країнами-постачальниками цього фрукта в 2020 році були Греція (65% імпортованого обсягу), Туреччина (16%) та Іспанія (10%).

Так як в цих країнах сезон дозрівання персиків припадає на літні місяці, що трохи раніше, ніж в Україні, пікові місяці поставок – червень і липень.

Таким чином, за попередніми оцінками, цього року українці матимуть хороший урожай персиків, навіть незважаючи на недавні рясні опади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *