Імпорт на ринку сиру України зайняв більше 35%

Щомісячний імпорт сиру вже перевалив за позначку в 3 тис. Т. Якщо врахувати, що в місяць в країні продається близько 8 тис. Т різних сирів (без урахування плавлених, творогов, сирних продуктів), то частка імпорту в українському споживанні вже перевищила позначку в 35%.

Тобто кожен третій покупець набуває європейського сир, повідомляє «Інфагро».

Попередні розрахунки експертів показують, що в Україні в першому півріччі було продано близько 46 тис. Т різних сичужних сирів (твердих, напівтвердих, м’яких, розсолів, блакитних …). До цього числа входить і імпорт, який склав 16,5 тис. Т (36% всіх продажів), що в 2,9 рази більше ніж у відповідний період 2019 року.

«З наведених цифр можна сміливо робити висновки, що в другому півріччі частка імпортних сирів ще більше зросте. Можливо, вже в наступному році кожен другий кілограм сиру в українських магазинах буде імпортним », – припускають фахівці.

При цьому експорт сиру за перше півріччя склав 1,8 тис. Т, хоча іноді щомісяця з країни вивозили по 5-6 тис. Т сиру. Навіть експорт сирних продуктів, який був досить активним зовсім недавно, досить значно скоротився.

«Зростаючий імпорт сиру, схоже, не заважає вітчизняним сироварів тримати високими ціни на свою продукцію. Пересічні кормові сири оптом вони навіть в акції не хочуть віддавати дешевше 150 грн / кг. При цьому відомо, що собівартість імпорту польської або німецької Гауді на сьогоднішній день складає не більше 110 грн / кг, хороший німецький Емменталь обійдеться імпортеру в 170 грн / кг.

Українські ж експортери до сих пір намагаються продавати «російський» сир на зовнішні ринки майже за ціною німецького Емменталя – близько 4500 $ / т. Стає зрозуміло, чому експорт такий незначний », – пояснюють експерти.

Відзначається, що в найближчим часом тренди у зовнішній торгівлі сирами мінятися не будуть, хіба що українські чиновники якимось чином зможуть обмежити імпорт даного товару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *