Імпорт молочки нарощує темпи: продукцію закуповують про запас

Українські молокозаводи зазвичай влітку мали суттєві надлишки сирого молока. Але в цьому році на молочному ринку України ситуація в корені змінилася.

Про це йдеться в повідомленні «Інфагро».

«Уже з середини літа обсяги експорту молочних продуктів почали стрімко падати незважаючи на досить високі ціни світового ринку. У той же час імпорт молокопродуктів помітно зріс, що раніше спостерігалося тільки в міжсезоння », – відзначають аналітики.

Пропозиція сировини від господарств населення значно скоротилося, а саме з нього, як уточнюють експерти, більшість підприємств виробляє сухе молоко, казеїн або сирні продукти в парі з маслом, призначені на експорт.

«Скоротилася виробництво цих продуктів і, крім того, зросли внутрішні ціни. В результаті в серпні, в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, експорт сухого знежиреного молока впав в два рази (до 725 т), вершкового масла і сухої сироватки майже на чверть, до 600 т і 1,4 тис. Т відповідно. Значно зменшилися також обсяги експорту сирного продукту, молочних консервів і навіть казеїну, експортні ціни на який рекордно високі за останні 8 років », – констатують фахівці.

В осінні місяці зовнішні продажі будуть ще скромнішими, впевнені вони.

«Паралельно з падінням експорту відбувається ще більш істотне збільшення імпорту. До постійного зростання імпорту сиру або свіжих молокопродуктів, як це не прикро, все вже звикли, але зараз істотно зріс інтерес і до ввезення сировинних позицій – масла, сухого молока і навіть сироватки. У серпні цього року в Україну завезли масла в 7,3 рази більше, ніж в минулому році (1,4 тис. Т), закупівлі сухого молока збільшилися майже в 7 разів до 1,3 тис. Т, сироватки на 48% », – кажуть в «Інфагро».

За словами аналітиків, це не означає, що вже безпосередньо зараз в Україні існує дефіцит цих товарів. Завбачливі імпортери закуповують товар або на перспективу, розуміючи, що через брак сировини потім вони будуть дорогими, або ж уже зараз імпортні товари для споживачів коштують дешевше, ніж вітчизняні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *