Імпорт ковбасних виробів зріс в 12 разів за п’ять років

Україна в останні роки значно збільшила закупівлю м’ясо-ковбасних виробів за кордоном. У 2020 році імпорт ковбас склав 4,7 тис. Т, що в 12 разів перевищує показник п’ятирічної давності і в 2 рази більше в порівнянні з попереднім роком.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За результатами 2020 року, було імпортовано 4,7 тис. Т м’ясо-ковбасних виробів. Однак незважаючи на зростання таких поставок, частка імпортованих ковбас в загальній пропозиції на українському ринку залишається незначною (1,4%).

«Основними постачальниками м’ясо-ковбасних виробів в Україні є європейські країни. Причому, якщо в натуральному вираженні безумовно лідирує Польща (73%), то в вартісному вираженні перше місце займає Іспанія (43%). Це свідчить про імпорт з боку Іспанії більш делікатесної групи, якою славиться ця країна », – коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Експорт ковбасних виробів з України також зростає, проте обсяги його значно менше в порівнянні з імпортом. У 2020 році було експортовано 1,4 тис. Т, що в 2,6 рази вище показника попереднього року. Основними країнами-покупцями українських ковбас в 2020 році були: Нігерія (25% експортної виручки), Грузія (21%), Азербайджан (13%), Йорданія (11%) і Молдова (5%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *