Імпорт картоплі в Україні за останні два роки зріс на 2500%

За останні два роки імпорт картоплі в Україну збільшився на 2500%, тобто в 250 разів, а крохмалю картопляного – на 700%.

Про це розповів директор компанії “Вимал” Сергій Симоненко виданню AgroPortal.ua.

За його словами, в основному, це продукція з Білорусі.

Зазначено, що 100% пюре картопляного у вигляді пластівців – теж імпортоване. Сьогодні в Україні залишилася одна потужність виробництва цього товару – в Чернівецькій області, і вона вже два роки не працює. Щодо картоплі фрі – там не набагато краща ситуація.

“Я чітко простежую економічну війну проти України в напрямку картоплярства. І це не тільки імпорт. Навіть російські потужності виробництва розташовані на нашому кордоні. Величезний крохмальний завод в Климово, суперсучасні заводи з виробництва картопляного пюре в Погарі, Воронежі, Тульської області, в Міллерово – потужний завод з виробництва кукурудзяного крохмалю “, – констатував Симоненко.

“Нам треба приймати рішення: ми залишаємо українське картоплярство чи ні. Галузь повинна піднятися зараз, або вже ніколи”, – вважає виробник.

Компанія “Вимал” – одна з двох, які ще виробляють крохмаль на вітчизняному ринку. До цього в Україні було 6 таких компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *