Імпорт фруктів в Україну зріс майже на чверть

Україна в першому півріччі 2020 р закупила на зовнішніх ринках різних плодів і ягід на суму $ 341 млн, що на 23% перевищило показник за відповідний період минулого року.

Про це з посиланням на дані Державної митної служби повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член кореспондент НААН Микола Пугачов.

Найбільшими за вартістю поставок з-за кордону в структурі імпорту агропродовольчої продукції залишилися плоди і горіхи – в основному, цитрусові, банани, інші екзотичні фрукти, відзначається в повідомленні інституту.

Так, українські компанії імпортували 182 тис. Т цитрусових вартістю $ 129 млн і 174 тис. Т бананів вартістю $ 96 млн.

За його словами, найбільші частки у вітчизняному імпорті фруктів утримують Туреччина (19,9%), Еквадор (17,1%), Єгипет (10,0%), Коста-Ріка (6,9%), Іспанія (5,3 %) Греція (4,0%) і Колумбія (3,3%).

«Сукупно ці 7 країн забезпечили в поточному році 2/3 вартісних обсягів імпорту плодово-ягідної продукції в Україні», – зазначив експерт.

Зростання імпортних закупівель фруктів в натуральному і грошовому вираженні пояснюється позитивним їх впливом на імунітет, що сприяє збільшенню попиту, особливо в умовах пандемії коронавируса COVID-19.

«Крім того, торгові обмеження в абсолютній більшості випадків стосуються експорту, тоді як імпорт продовольства при таких обставинах має набагато менше штучних перешкод», – підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *