Хліб в Україні може подорожчати на 15-20%

Зростання цін на продовольчу пшеницю в найближчим часом призведе до подорожчання хліба і хлібобулочних виробів для кінцевих споживачів на 15-20%, прогнозують в Всеукраїнської асоціації пекарів та асоціації “Борошномели України”.

Згідно з їхньою заявою, текст якої має в своєму розпорядженні агентство “Інтерфакс-Україна”, на сьогодні склалася критична ситуація на внутрішньому ринку зерна, зокрема через зростання попиту на зовнішніх ринках і через сезонні чинники збільшуються ціни на продовольчу пшеницю.

“Наприклад, тільки за останні десять днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 грн / тонну. Таке подорожчання вже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 грн / тонну. Оскільки борошно в собівартості хліба становить понад 40%, то і підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом “, – відзначають асоціації.

Крім того, асоціації констатують зростання попиту на хліб і хлібобулочні вироби в роздрібній мережі на 30-40% від нормального сезонного рівня, а в деяких точках відзначають кратне зростання. У той же час, за їхніми даними, зараз підприємства галузі повністю і безперебійно забезпечують підвищений попит на продукцію.

В обставинах, що склалися Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація “Борошномели України” звернулися до президента України, прем’єр-міністру, міністру розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Київському міському голові з проханням допомогти зберегти нинішній рівень цін. В якості можливих заходів вони вказують введення тимчасового обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи в обсягах, необхідних для забезпечення потреб внутрішнього ринку на період очікуваної тривалості карантинних заходів.

“Ми розуміємо, що такий крок може викликати невдоволення у частини експортерів, тому готові надати детальні пропозиції щодо механізму регулювання цього питання в рамках національного антикризового штабу з протидії пандемії або на будь-який інший оперативної і ефективної платформі діалогу виробників і влади”, – йдеться у зверненні асоціацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *