Французи планують створити у Вінницькій області агрокластер

Вінницька міська рада та Вінницька обласна державна адміністрація, в рамках спільного з французьким технопарком VITAGORA проекту, планують створення агрокластера за участю промислових компаній і агровиробників області.

Про це повідомив перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Здітовецька, повідомляє “Агропортал”.

“Реалізація проекту дозволить Вінниці і регіону в цілому розвинути економічну діяльність в агропромисловій галузі, а також вийти на новий рівень міжнародного співробітництва”, – заявив Здітовецька.

Крім цього, в регіоні планують реалізувати стартапи і відповідний супровід на місцевому рівні в сфері сільськогосподарського виробництва і використання водних ресурсів.

“У жовтні 2019 року ми розпочали діалог з французькою стороною. Одне з пріоритетних напрямків співпраці – створення агрохаба в Вінниці і в області, який передбачає обмін досвідом, науково-дослідними напрацюваннями і тому подібним. Вінницький національний аграрний університет також долучається до співпраці і здатний надати свою навчальну базу для агрохаба. Інший напрямок співпраці – агрокластер, тобто об’єднання фермерів, сільськогосподарських виробників, переробників і тому подібне. Це своє різна платформа для співпраці, тому для нас важлива думка представників аграрного сектора з цього приводу “, – розповів заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

За словами чиновника, куратором проекту у Франції виступить агрокластер VITAGORA, який вже має досвід роботи з іншими країнами, надаючи допомогу в розвитку аграрного потенціалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *