Фітосанітарний законодавство України відповідає нормам ЄС на 52%

Україна імплементувала в своє законодавство в сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФМ) в нормами Європейського Союзу на 52%.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

«В цілому, Україна повинна адаптувати до національниму законодавству майже три сотні актів ЄС за такими напрямками, як безпека харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин, здоров’я рослин, державний контроль в зазначених сферах. Зараз нами виконано 52% таких завдань. У той же час очікується, що значна частина зобов’язань в сфері СФМ, які у нас залишилися, буде виконана в поточному році », – зазначив під час онлайн-конференції заступник міністра економіки Сергій Глущенко.

Заступник міністра зазначив, що в рамках угоди про асоціацію Україна-ЄС в Верховній Раді зареєстровано проекту закону «Про ветеринарну медицину і благополуччя тварин», яким передбачено наближення законодавства до актів ЄС та впровадження в Україні світових стандартів в сфері здоров’я і благополуччя тварин (враховані вимоги 10 актів законодавства Європейського Союзу).

Крім того, підготовлені законопроекти «Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами», «Про захист рослин», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів». Ці законопроекти планується внести до Верховної Ради України в найближчі тижні, відзначили в міністерстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *