Фінансове становище половини українців у 2021 році погіршилося — опитування

Так, 52% учасників опитування сказали, що поточного року їхнє життя у фінансовому плані стало гіршим. З них 27% відповіли, що «значно погіршилася» і 25% – «швидше погіршилася». Про деяке покращення заявили лише 10% респондентів: 2% сказали — «значно покращилася», а 8% — «швидше покращилася». Близько третини населення (36%) вважають, що їхній матеріальний рівень залишився незмінним. 2% учасників з відповіддю не змогли.

На запитання про те, чи був рік, що минає, для вас загалом позитивний або негативний, 35% опитаних заявили, що 2021 рік приніс у їхнє життя більше негативних подій: 11% відповіли — «однозначно негативним», а 24% — «швидше негативним». . Тоді як позитивних подій більше за цей рік було у 20% українців: 5% відповіли — однозначно позитивних, а 15% — швидше позитивних.

Приблизно 42% респондентів відповіли, що цього року позитивних та негативних подій було порівну. Дані отримані за результатами соціологічного дослідження «Підсумки-2021 та прогнози-2022», яке провів Український інститут майбутнього (UIF) за підтримки соціологічної компанії New Image Marketing Group серед 2400 мешканців країни.