Фермери притримують соняшник, чекаючи ціну в 25 тис. Грн / т

Після поновлення рекордних значень цін на соняшник в Україні мало хто очікував їх подальшого зростання. Однак поява нових факторів підтримки привело до чергового стрибка цін на соняшник і соняшникову олію.

Про це повідомляють аналітики GrainTrade.

«Котирування підтримує невизначеність з поставками масла з Росії, яка є другим після України світовим виробником соняшникової олії. Там переробники скорочують експорт, намагаючись знизити внутрішні ціни, щоб уникнути введення експортного мита на соняшникову олію », – пояснюють експерти.

Мінекономрозвитку РФ в грудні запропонувало уряду в разі порушення угоди між виробниками і торговими мережами, яке регулює ціни на соняшникову олію, ввести 15% -ве експортне мито на насіння соняшнику в сумі не менше, ніж 135 € / т.

Ціни пропозицій української соняшникової олії зросли до 1400 $ / т FOB, тому покупці підвищили ціни попиту до 1370-1380 $ / т FOB. Слідом за цим переробники підняли закупівельні ціни на соняшник з вмістом олії 50% і вище до рекордних 23800-24000 грн / т з доставкою на завод.

«Виробники, які активізували продажі після досягнення цінами рівня 22000 грн / т на базисі франко-господарство, спостерігаючи за черговим підвищенням цін на 800-1000 грн / т, знову зупинили продажу в очікуванні нового рекордного рівня 25000 грн / т», – відзначають аналітики .

Спред між ціною соняшникової та соєвої олії зріс до рекордних 350 $ / т, а пальмового – до 500 $ / т замість звичайних 100 $ / т і 200 $ / т відповідно. Тому в подальшому ціни соняшникової олії можуть отримати підтримку тільки в разі зростання ринків соєвого і пальмового масла, вважають фахівці.

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії виросли лише на 0,6% до 3544 рінггітів / т або 877 $ / т, оскільки дані по виробництву і експорту відповідають прогнозам аналітиків. У період 1-20 лютому виробництво пальмового масла в Малайзії виросло в порівнянні з відповідним періодом січня на 9-15% (за різними оцінками), тоді як експорт, за даними інспектора Amspec, збільшився лише на 10,3%.

Незважаючи на подорожчання нафти на 5-6%, травневі ф’ючерси на соєву олію на СВОТ виросли лише на 1,1% до 1047 $ / т, що відповідає рівню минулого тижня.

На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію зросли на 1,7% до тисяча сто двадцять шість $ / т, а на соєве – на 2,1% до тисячі двісті дев’яносто вісім $ / т FOB.

«Початок весняних польових робіт в Україні на тлі зростання цін на соняшник активізує продажі з боку виробників, що найближчим часом обмежить підвищення цін на соняшникову олію та соняшник», – прогнозують аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *