Фарміндустрія України стає більш технологічною та інноваційною – дослідження

Фармацевтична індустрія України стає все більш технологічною, сучасної і інноваційної. А впровадження європейських стандартів у виробництві разом з високою інтенсивністю інвестицій робить фармацевтику однією з найбільш динамічних секторів економіки з високою доданою вартістю. Галузь підвищує доступність сучасних ліків і вносить вагомий внесок в розвиток економіки України.

Про це йдеться в інфографіческом довіднику “Фармацевтика України 2020”, підготовленому компанією Top Lead за підтримки фармацевтичної компанії “Дарниця” і аналітичного партнера BusinessViews.

Глава ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків зазначає, що за останній рік фарма розвивалася, в першу чергу, за рахунок активного використання сучасних технологій.

“Лідируючі українські компанії на практиці застосовують робототехніку, штучний інтелект, комп’ютерне моделювання, блокчейн, хмарні технології, і керують виробництвом віддалено завдяки промисловому інтернету речей. Фарміндустрія займає друге місце по інтенсивності інвестицій і створює 30 млрд грн доданої вартості.

Тому з упевненістю можна говорити, що фармацевтика – це галузь, яка розвиває національну економіку, “- підкреслює Шимків.

Станіслав Шум, CEO Top Lead також упевнений, що українську фармацевтику можна вважати зразком того, якими мають бути індустрії в економічно розвинених країнах.

“Один співробітник галузі створює велику додану вартість, ніж працівники багатьох інших галузей. Вона динамічно зростає – швидше, ніж економіка в цілому, забезпечує високі зарплати, створює і підтримує багато робочих місць в суміжних галузях. Фармацевтика – одна з найбільш наукоємних індустрій, а обсяги інвестицій в R & D ростуть з року в рік. Українські виробники ліків успішно конкурують на вітчизняному ринку і нарощують обсяги експорту. Тому фармацевтичну індустрію важливо тримати на радарі і досліджувати причини її успіху. Для цього ми щорічно готуємо інфографіческое дослідження “Фармацевтика України” спільно з компанією ” Дарниця “, одним з найбільш інноваційних і успішних в Україні виробників ліків”, – говорить Шум.

У дослідженні вказується, що обсяг фармринку продовжує рости, збільшується споживання лікарських засобів на душу населення, зростає частка рецептурних препаратів.

Домінуюча роль як і раніше належить аптечному сегменту – 89% ринку фінансується безпосередньо споживачами і лише 11% – державою. Середньорічний темп зростання обсягів аптечного ринку за останні 5 років склав 12%. У 2019 аптечні продажі склали $ 3,4 млрд. На цьому тлі динаміка госпітального ринку залишається низькою – 6% за останні 5 років, а його обсяг в минулому році дорівнює $ 0,4 млрд.

Оцінюючи обсяг споживання лікарських засобів, аналітики відзначають, що в 2019 році він зріс на 28% до $ 105 на людину. При цьому в структурі споживання 61% припадає на рецептурні ліки.

Для фармринку України характерна висока висока сегментація і конкуренція. Близько третини продажів доводиться на ТОП-10 найбільших компаній, з яких 6 є українськими.

Автори дослідження відзначають, що обсяг інвестицій в фармвиробництво не відновився до докризового рівня, але інтенсивність тут вище, ніж в інших галузях і вона продовжує зростати. Сьогодні один співробітник фармацевтичної галузі створює найбільшу в Україні додану вартість – 1,2 млн грн, випереджаючи сферу IT – 0,8 млн грн та металургію – 0,4 млн грн.

Говорячи про виклики для фарміндустрії в період COVID-19, автори довідника зазначають, що в цілому пандемія посилила колаборації і підштовхнула багатьох виробників і розробників в різних країнах почати спільні дослідження з пошуку вакцини від COVID-19. Позитивний вплив на зростання ринку зробило дозвіл здійснювати замовлення препаратів онлайн, це розширило доступність ліків для українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *