Український виробник лікарських засобів “Фармак” запустив в Києві будівництво інноваційного центру досліджень і розробки. Про це йдеться в повідомленні компанії.
У новому центрі хочуть розмістити аналітичні лабораторії, де буде близько сотні рідинних і газових хроматографів і ряд ультрасучасних приладів для розробки і тестування ліків.
Також планується, що в ньому буде технологічна лабораторія зі складним обладнанням для розробки готових препаратів з різними способами їх доставки в організм людини і впровадження протоколів персоналізованої медицини.
Крім цього, в комплексі автоматизують процеси: від отримання сировини, матеріалів і стандартних зразків активних фармацевтичних інгредієнтів і домішок до збору і зберігання результатів аналітичного контролю на всіх етапах фармацевтичної розробки.
У новому R & D-центрі планують продовжити роботу в трьох основних напрямках: готові лікарські форми, власні АФІ, а також біотехнологічні АФІ – інноваційний напрямок, в якому “Фармак” працює з 2015 року. У фармкомпанії відзначають, що всі процеси будуть оцифровані і будуть відповідати сучасним регуляторним вимогам.
На базі нового комплексу також має бути спеціальна локацію, де талановиті молоді фахівці, які не є співробітниками компанії, зможуть займатися науковою діяльністю і створювати прототипи ліків. “Фармак” зазначає, що аналоги таких закладів поширені за кордоном, подібний досвід компанія хоче впровадити і в Україні.
“За планом в будівлі буде центральний коридор, з якого можна спостерігати за лабораторними дослідженнями наживо. Так що відвідувачі зможуть наблизитися на крок ближче до світу розробок, нехай навіть і в ролі спостерігачів”, – йдеться в повідомленні.
Рішення про будівництво було прийнято ще кілька років тому, оскільки через розширення географії присутності і портфеля лікарських препаратів наявних R & D-ресурсів компанії просто не вистачає.
Новий центр обійдеться “Фармак” в більш ніж 30 млн євро, його відкриття заплановано на 2023 рік. Концепт-дизайн комплексу розроблений Makhno Studio.
Відзначається також, що в 2020 році фармакологічна компанія збільшила експортні поставки на 40%. Сьогодні продукція компанії представлена більш ніж в 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу та Азії.