ФАО: Світові ціни на продовольство продовжують рости

Чергове зростання цін на продовольство зафіксований в лютому 2021 р Найзначніше виросли котирування цукру і рослинних масел.

Як говориться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), зростання триває вже дев’ятий місяць поспіль.

У лютому середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, склало 116,0 пунктів, що на 2,4% вище за рівень минулого місяця.

Значення Індексу цін на цукор ФАО виросло на 6,4% в порівнянні з січнем внаслідок зберігають побоювань щодо обмеженості пропозиції на тлі зниження обсягів виробництва в ключових країнах-виробниках і активного імпортного попиту з боку країн Азії. Однак подальше зростання цін стримувалося прогнозами відновлення обсягів виробництва в Таїланді і рекордного врожаю в Індії.

Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 6,2% і досяг найвищого рівня з квітня 2012 року. Було зафіксовано зростання цін на пальмова, соєва, рапсова і соняшникова олії.

Значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО виросло на 1,7%, що було обумовлено збільшенням міжнародних експортних котирувань вершкового масла під впливом активного імпортного попиту з боку Китаю в умовах обмеженого експортного пропозиції з боку країн Західної Європи. Ціни на сир дещо знизилися, в тому числі через збільшення запасів в Сполучених Штатах Америки.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО виявилося на 1,2% вище січневих рівнів. Ціни на сорго протягом місяця зросли на 17,4% внаслідок зберігається високий попит з боку Китаю. Міжнародні ціни на кукурудзу, пшеницю і рис залишалися або стабільними, або трохи підвищилися.

Значення Індексу цін на м’ясо ФАО виросло на 0,6%, що обумовлено скороченням пропозиції яловичини і баранини в ключових регіонах-виробниках. Ціни на свинину, навпаки, впали в зв’язку з скороченням закупівель Китаю через надлишок пропозиції нереалізованого поголів’я свиней в Німеччині в умовах заборони на експорт на ринки країн Азії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *