ФАО: Світове виробництво пшениці може досягти нового рекорду

Світове виробництво пшениці в 2021 році може досягти нового рекорду в 780 млн т: очікуване відновлення виробництва в Європейському союзі дозволить з лишком компенсувати обумовлене погодними умовами зниження виробництва в Російській Федерації.

Про це йдеться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Що стосується України, то завдяки в цілому сприятливим погодним умовам і достатній кількості снігу, що випав, який не дозволив посівам замерзнути, виробництво пшениці в 2021 році може дещо зрости, повернувшись до середніх значень попередніх років», – прогнозують в організації.

Очікується, що виробництво кукурудзи в Південній Африці в 2021 році досягне близького до рекордного рівня, в той час як обсяг виробництва в Південній Америці може значно перевищити середньостатистичний рівень. У країнах Північної півкулі посівну ще тільки належить провести.

Згідно з оновленим прогнозом, в сезоні 2020-2021 років ФАО чекає зростання споживання зернових у світі на 2 відсотки до 2 766 млн т і збільшення обсягів світової торгівлі зерновими на 5,5% до 464 млн тонн. За прогнозами, запаси зернових в світі на кінець 2021 року становитимуть 811 млн т, що на 0,9% нижче рівня початку сезону, в результаті чого співвідношення запасів до споживання знизиться до 28,6%. Очікується, що світові запаси рису і пшениці збільшаться, а запаси фуражних зернових – скоротяться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *