ФАО прогнозує рекордний урожай пшениці в світі

Обсяги виробництва зернових в світі в 2021 році будуть рости третій рік поспіль.

Такий прогноз зробила Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО).

Як очікується, обсяг виробництва пшениці в світі в 2021 році досягне нового рекордного рівня в 785 млн т, що на 1,4% більше, ніж роком раніше, і пов’язано це з різким відновленням виробництва на більшій частині Європи і очікуваним рекордним урожаєм в Індії.

Згідно з повідомленням, рекордний урожай кукурудзи очікується в Бразилії, а в Південній Африці він може досягти максимальних рівнів за останні кілька років.

В сільськогосподарському сезоні 2020-21 років обсяг споживання зернових у світі очікується на рівні 2,777 млрд т, що на 2,4% вище, ніж роком раніше, і в значній мірі обумовлено очікуваним зростанням споживання пшениці і ячменю в Китаї, де тваринницький сектор відновлюється після спалаху африканської чуми свиней.

За прогнозами, запаси зернових в світі на кінець 2021 року скоротяться на 1,7% до 808 млн т в порівнянні з рівнем початку сезону. З огляду на підвищення прогнозу по рівню споживання, співвідношення запасів зернових до їх споживання знизиться до 28,4% в сезоні 2020-2021 років, досягнувши мінімальних значень за останні 7 років.

Крім того, ФАО підвищила прогноз за обсягом торгівлі зерновими в світі в сезоні 2020-2021 рр. до 466 млн т, що на 5,8% вище, ніж роком раніше, внаслідок активізації торгівлі фуражними зерновими в результаті безпрецедентного зростання закупівель кукурудзи Китаєм. Обсяг міжнародної торгівлі рисом також може вирости на 6% в порівнянні з рівнем минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *