ФАО: Продовольство подорожчало до 6-річного максимуму

Світові ціни на продовольчі товари в листопаді 2020 р різко зросли, наблизившись до максимальних рівнів за останні шість років.

Про це йдеться в доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Так, середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО за підсумками місяця склало 105,0 пункту, що на 3,9% вище його жовтневого значення і на 6,5% вище показника за відповідний період минулого року. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, зафіксований в цьому місяці зростання виявився найбільш різким з липня 2012 року, в результаті чого значення даного індексу досягло найвищого рівня з грудня 2014 року.

«Зафіксований в листопаді зростання торкнулося всі вхідні в даний індекс товарні групи», – уточнюють в організації.

Значення Індексу цін на олію ФАО в цьому місяці збільшилася на цілих 14,5%, що обумовлено зростанням цін на пальмову олію на тлі різкого скорочення його запасів в світі.

З жовтня середнє значення Індексу цін на зернові ФАО виросло на 2,5%, перекривши на 19,9% показник листопада 2019 року. Експортні ціни на пшеницю зросли на увазі зниження видів на урожай в Аргентині, а зростання цін на кукурудзу обумовлений очікуваним зниженням її виробництва в Сполучених Штатах Америки і на Україні на тлі активних закупівель з боку Китаю. Міжнародні ціни на рис протягом місяця залишалися на стабільному рівні.

Індекс цін на цукор ФАО виріс на 3,3% в порівнянні з минулим місяцем в світлі очікуваного збільшення глобального дефіциту виробництва в майбутньому сезоні, оскільки несприятливі погодні умови призвели до погіршення видів на урожай в Європейському союзі, Російської Федерації та Таїланді.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО виріс на 0,9%, наблизившись до максимальних значень за останні 18 місяців, головним чином внаслідок зростання цін на вершкове масло і сири і збільшення роздрібних продажів в Європі в період сезонного зниження виробництва молока в регіоні.

З жовтня середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО збільшилася на 0,9%, проте воно все ще на 13,7% нижче за показник за той же період минулого року. Ціни на яловичину, баранину і свинину виросли, а ціни на м’ясо птиці знизилися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *