ФАО: Продовольство подешевшало за рахунок зерна, молочки і масел

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) в липні 2021 року склало 123,0 пункту, що на 1,5 пункту (1,2%) нижче в порівнянні з червневим показником, але все ще на 29,1 пункту (31%) вище показника за той же період минулого року.

Як говориться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), зафіксоване в липні зниження обумовлене скороченням цін на зернові, молочну продукцію і рослинні масла на тлі триваючого вже другий місяць поспіль зростання котирувань м’яса і цукру.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в липні склало 125,5 пункту, що на 3,8 пункту (3%) нижче червневого показника, але на 28,6 пункту (29,6%) вище рівня липня 2020 року. Міжнародні ціни на кукурудзу за місяць знизилися на 9,1 пункту (6%). Експортні ціни на ячмінь і сорго в липні знизилися на 8,3 пункту (6,4%) і 8,7 пункту (5,3%) відповідно, головним чином внаслідок слабкого імпортного попиту. Котирування пшениці в липні, навпаки, виросли на 2,2 пункту (1,8%) до найвищого рівня з середини 2014 року. Міжнародні ціни на рис в липні прискорили зниження, досягнувши дворічного мінімуму.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в липні склало 155,4 пункту, що на 2,2 пункту (або 1,4%) нижче його червневого значення: зниження значення даного Індексу триває другий місяць поспіль і він досяг мінімального за останні п’ять місяців рівня. Таке скорочення головним чином пояснюється зниженням цін на соєве, рапсове і соняшникову олії, при цьому ціни на пальмове масло зросли.

Після дванадцятимісячного зростання середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО продовжило знижуватися другий місяць поспіль і в липні склало 116,5 пункту, що на 3,4 пункту (2,8%) нижче рівня червня. Разом з тим на поточному рівні значення даного індексу виявилося на 14,7 пункту (14,5%) вище рівня відповідного періоду минулого року.

Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО в липні незначно зросла і склала 110,3 пункту, що на 19,6% вище в порівнянні з рівнем відповідного періоду попереднього року. У липні найзначніше виросли котирування м’яса птиці. Також зросли котирування баранини і яловичини. При цьому ціни на свинину знизилися.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в липні склало 109,6 пункту, що на 1,8 пункту (1,7%) вище його червневого значення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *