Епіцентр завершив операцію з придбання активів Сварога

Група компаній «Епіцентр К» успішно завершила операцію з придбання частки активів «Сварог Вест Груп» в Хмельницькій області, придбавши корпоративні права ТОВ «Хмельницьк-Агро».

Як говориться в повідомленні компанії, в результаті приєднання нових активів загальна площа земель, що знаходяться в обробці сільськогосподарських підприємств «Епіцентр Агро», збільшилася майже на 40% – до 160 тис. Га, а обсяги посівних площ на території Хмельницької області в структурі агрохолдингу досягли 45 %.

За словами керівника аграрного напряму «Епіцентр К» Василя Мороза, найближчим часом агрохолдинг зосередиться на інтеграції нових активів в єдину систему сільськогосподарського виробництва «Епіцентр Агро» і продовжить працювати над поліпшенням операційної ефективності.

До складу підприємств придбаного суспільства входить потужний рослинницької напрямок, насіннєвий завод, тваринництво і зерносховища, подальшим розвитком яких планує займатися «Епіцентр Агро», аграрний напрямок групи компаній «Епіцентр К». Однією з пріоритетних завдань агрохолдингу є збільшення обсягів експорту вирощуваного зерна і подальший розвиток елеваторного господарства, зокрема, на Хмельниччині.

«У наступному маркетинговому році завдяки активному розвитку елеваторної інфраструктури на Хмельниччині, що здійснюється паралельно зі збільшенням земельного банку, експорт зерна власного врожаю може вирости на 40-50% – до 1-1,1 млн т», – прогнозує заступник керівника «Епіцентр Агро «з елеваторного напрямки» Епіцентр К », керівник відділу трейдингу Світлана Никитюк.

Для досягнення цього розпочато будівництво нового маршрутного елеватора на території АНТОНІНСЬКЕ ХПП (Красилівський район), придбаного разом з активами «Хмельницьк-Агро».

«Завдяки інвестиціям ГК« Епіцентр К »замість старих складів підлогового зберігання зводиться сучасний силосний елеватор потужністю 100 тис. Т одноразового зберігання зерна з трьома потужними сушарками», – розповідає Світлана Никитюк.

Поява нових потужних елеваторів в Хмельницькій області, давно відчуває нестачу сучасних потужностей для зберігання вирощеного в області врожаю (зокрема, розвиток підприємств в Закупному і Антонінах), дозволить невеликим агровиробникам не тільки поліпшити якість свого зерна, а й оперативно доставити зерно в порти і швидко отримати кошти від реалізації врожаю.

Крім розвитку елеваторного напрямки, «Епіцентр Агро» переглянув структуру посівних площ на нових кластерах в Хмельницькій області. Асортимент з 15 сільгоспкультур, які вирощувалися там раніше, скорочено вдвічі на користь зернових та олійних. Ще виділені площі під вирощування круп’яних і органічних культур. Зараз на базі колишніх підприємств «Сварог Вест Груп» фахівцями агрохолдингу здійснюються заходи, спрямовані на завантаження потужностей насіннєвого заводу та підприємства з доопрацювання насіння голозерновой гарбуза. Впровадження такого комплексного підходу в результаті повинно забезпечити більш ефективне управління рослинницьким напрямком «Епіцентр Агро».

Для довідки: «Епіцентр Агро» входить в топ-10 найбільших агрохолдингів в Україні і обробляє 160 тис. Га в Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Черкаській та Київській областях. До його складу входять тваринницькі комплекси, два насіннєві заводи і елеватори загальною потужністю понад 1 млн тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *