“Епіцентр” буде перевіряти достовірність екомаркіровок

Мережа торгових центрів “Епіцентр” впроваджує новий проект “ЕКО КОНТРОЛЬ”.

Як повідомили в прес-службі рітейлера, мета – навчити працівників і споживачів мережі відрізняти різні типи екомаркування товарів, розуміючи їх значення.

“Ухвалення екополітики компанії стало логічним продовженням всіх еко-ініціатив, які” Епіцентр “системно і свідомо інтегрує в свою щоденну роботу. На цей раз ми пішли далі: взяли на себе зобов’язання сприяти сталого споживання та формування в Україні ринку екологічних товарів. Перш за все, ми прагнемо навчити наших працівників розуміти значення всіх єкомаркіровок і відрізняти товар, який має Екосертифікація, від того, у якій її немає. ми також хочемо навчити українських споживачів розуміти значення знаків екомаркування “, – прокоментував заступник генерального директора, директор з роздрібної торгівлі” Епіцентр К “Володимир Гончаров.

З ініціативи Всесвітньої асоціації екомаркування (Global Ecolabelling Network) кожного другого четверга жовтня в світі відзначають Всесвітній День екомаркування (World Ecolabel Day), який в цьому році був 14 жовтня.

До цієї дати компанія “Епіцентр К” підписала з провідними навчальними, науковими і громадськими організаціями Меморандум про співпрацю з метою реалізації інформаційно-просвітницької кампанії, спрямованої на сприяння сталому споживання і формування в Україні ринку зелених товарів.

Документ, зокрема, підтримали Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Київський національний торгово-економічний університет, Всеукраїнська громадська організація “Жива планета”, Всеукраїнська федерація споживачів “Пульс” та Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування.

Підписання Меморандуму є одним з послідовних кроків реалізації затвердженої компанією екологічної політики, яка відображає зобов’язання по дотриманню вимог природоохоронного законодавства та спрямована на системне поліпшення показників екологічної дієвості всієї мережі “Епіцентр”.

Мережа бере на себе зобов’язання розширювати асортимент екологічної продукції, перевіряти належне оформлення документів, що надають право на маркування товарів екологічними і органічним маркуванням, тим самим запобігаючи введенню в оману споживачів. Для цього разом з партнерами введені спеціальні навчальні програми для категорійних менеджерів, які будуть системно перевіряти наявність у товару крім еко-значка, а також відповідного сертифіката. Спеціально з цією метою “Епіцентр” підготував інформаційні брошури та серію відеороликів, які допомагають підвищити екологічну компетентність.

З усією інформацією про проект, цілями екологічної політики, а також всіма еко-проектами мережі торгових центрів “Епіцентр” можна ознайомитися за посиланням в окремому розділі на сайті компанії.

Як зазначила президент ВГО “Жива планета”, голова громадської ради Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Світлана Берзіна, “Епіцентр” є першою в Україні торговельною мережею, яка впроваджує системний підхід до екологізації діяльності та допомагає споживачам купувати дійсно екологічну, натуральну і органічну продукцію в різних категоріях.

“Посилення контролю над недобросовісними виробниками, які використовують обманні маркетингові прийоми, дуже важливо. Ми розробили план співпраці, який починаємо втілювати – від навчання, інформування до впровадження системи додаткового контролю і окремого позначення продукції, що пройшла експертну перевірку в мережі на сумлінну маркування”, – підкреслює вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *