Епідемія накрутила попит на зброю. Ціни також ростуть

Після введення карантину в Україні підскочив попит на зброю, повідомляє Бі-бі-сі. Наших громадян почав різко турбувати питання самозахисту. І цей попит нагадує ситуацію 2014 го, коли населення через “паралічу” правоохоронної системи і початку російсько-української війни готувалося до самооборони.

Ціни на зброю також ростуть. В першу чергу, через падіння курсу гривні. Справа в тому, що більшість рушниць, які продаються в Україні – з США, Канади та Туреччини. Інша причина ажіотажу – можливий дефіцит зброї в магазинах.

“Поки попит не настільки ажіотажний, як в 2014-му. На деякі види товарів він виріс, але на вогнепальну зброю, навпаки, знизився, так як сервісні центри дозвільної системи, куди треба звертатися для оформлення дозволу на придбання зброї, зараз на карантині” , – розповів представник мережі збройових магазинів “Ібіс. Зброя. Рибальство” Панас Маслійник.

За його словами, зараз українців турбує питання самозахисту, тому на даний момент найпопулярніше – більш просте і доступне зброю. Наприклад, короткі помпові рушниці.

“Що стосується асортименту, то в 2014 році всі готувалися до війни, відповідно купували цивільна зброя, яка має військове минуле. Цивільні версії автоматів Калашникова, наприклад”, – відзначає він.

Інструктор стрілецького клубу Віталій Педченко також згадує 2014-й і підкреслює, що сьогодні паніка обумовлена ​​тим, що події розгортаються дуже стрімко. Оформити дозволу деякі громадяни не встигли – система перестала приймати людей. Навіть ті, хто повинен був їх отримати, не можуть їх забрати.

“Тому зараз масово закуповують патрони, а зброю набувають лише ті, у кого є дозвіл на покупку”, – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *