Енергетик Hell вилучать з продажу в Україні: названа причина

Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів попереджає про виявлення в енергетичному напої Hell небезпечної речовини, через що цей продукт слід вилучити з обороту.

Як повідомляє Головне управління Госпродпотребслужби в Київській області, надійшла інформація Системи швидкого реагування на харчові продукти і корми (RASFF) від 3 вересня про виявлення несанкціонованого речовини оксиду етилену в сировину (постачальник – ADE-Orangen-Mango-Grundstoff).

Відзначається, що воно використовувалося при виготовленні напоїв Hell Focus Strong 0,25 літра (виробник Hell Energy Magyarország Kft.), Що експортуються в Україну (одержувач – ТОВ “Хелл Енерджі Дрінкс”, Київ).

“Попереджаємо операторів ринку про виконання обов’язків, передбачених частиною 3 статті 20 закону про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів, а саме: негайне вилучення харчового продукту з обігу і письмового інформування компетентного органу про виявлену невідповідність в термін не більше двох робочих днів “, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу, сама компанія Hell Energy повідомила, що повідомлення Госпродпотребслужби було викликано діями, які вона сама і ініціювала. Відзначається, що сама компанія ще за місяць до цього повідомлення дізналася про виявлення в сировині для Hell Focus Strong оксиду етилену, після чого звернулася в незалежну лабораторію за експертизою і призупинила поставки напою в Україні.

“Австрійська лабораторія LVA в своєму висновку від 9 серпня зазначила, що вміст оксиду етилену в напої низька, тобто не може спричинити критично шкідливих наслідків. Додатково зазначимо, що продукція весь час, з моменту існування потенційних ризиків, проведення експертизи і отримання висновків, не поставлялася в Україну “, – йдеться в повідомленні.