Електронний поліс “Зелена карта” може бути введений в Україні до кінця 2022 року

Національний банк України (НБУ) сподівається, що до кінця наступного року зможе досягти концепції з усіма сторонами щодо переходу міжнародних сертифікатів обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності “Зелена картка” на електронний формат, що забезпечить запуск такого механізму.

“Сподіваємося, що до кінця наступного року НБУ разом з усіма задіяними сторонами зможемо досягти концепції щодо формату введення і, власне, забезпечимо практичну імплементацію адаптованого полісу “Зелена карта”, – зазначив на прес-конференції в четвер заступник директора департаменту ліцензування НБУ Сергій Савчук .

При цьому він наголосив, що це дуже великий комплекс дій, оскільки це потребує значних нормативних та технічних заходів, і регулятор має намір проводити активну роботу з метою запровадження цього механізму.

“Так, необхідно відпрацювати зі страховиками умови видачі таких електронних полісів, необхідно розробити підзаконні нормативно-правові акти НБУ, зокрема, зміни застарілого розпорядження Нацкомфінпослуг. Крім того, необхідно проводити подальшу взаємодію з МТСБУ (…) з питань врегулювання порядку видачі таких полісів”, – наголосив він.

Як повідомлялося, Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) з огляду на складність переходу міжнародних сертифікатів обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності “Зелена карта” на електронний формат вирішило заручитися підтримкою Нацбанку.

“Коли будуть українські чорно-білі сертифікати, поки що сказати важко. Питання обговорюється. Враховуючи його складність, вирішили заручитися підтримкою НБУ щодо можливості укладати електронні договори міжнародного страхування. Проект документа розглядається НБУ”, – йшлося у відповіді Бюро на запит агентства “Інтерфакс- Україна”.

Відповідно до рішення Генеральної асамблеї Ради Бюро “Зелена карта” з 1 липня 2020 року країни-члени Бюро починають поступово застосовувати чорно-білий формат бланка міжнародного сертифікату “Зелена карта” для можливості роздрукування електронного поліса на звичайних принтерах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *