За 10 місяців 2021 року обсяги експорту черевоногих становили 738,5 тонни, що у 22,2 рази більше, ніж за аналогічний торішній період. Про це повідомляє Seeds.
2022 року пандемія коронавірусу призвела до того, що експорт равликів з України значно “просів”. В результаті деякі фермери вийшли із цього бізнесу, а інші знизили обсяги виробництва. Але тепер попит відновився, продаж відновився і зріс більш ніж у 20 разів.
Зазначається, що зріс не лише попит, а й ціна на равликів. Тому у вартісному вираженні експорт у січні-жовтні 2021 року у 33,4 раза більший, ніж за аналогічний період минулого року. Загальна сума продажів становила 2,3 млн. доларів США.
Лідер імпорту українських равликів – Литва, яка купила на суму 2,1 млн доларів. Продукція поставляється також до Словаччини та Грузії.
Равлики — один із продуктів, доступ якому на свої ринки відкрив Євросоюз. Ще в 2016 році право експортувати продукцію на європейський ринок отримали п’ять підприємств, які займаються вирощуванням равликів. Серед інших компаній, які отримали доступ до продажу в ЄС, були виробники м’яса птиці та продуктів з нього, риби та рибопродуктів, яєць та яйцепродуктів, бджолиного меду, жаб’ячих лапок, колагену, кишкової сировини.
Равлики – також один із українських продуктів, що поставляються на ринок Великобританії. У Державній службі з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів відзначили, що в Україні 362 виробника займаються веденням зовнішньоекономічної діяльності та експортують продукцію до Великобританії. Це молочники, виробники курятини, експортери риби, меду, пшениці та равликів.
В результаті Україна, за словами посла у Великій Британії Вадима Пристайка, на сьогоднішній день є для цієї країни п’ятим найбільшим постачальником продукції та шостим найбільшим партнером.