Експорт яблучного концентрату скоротився, але приніс більше грошей

Україна за 11 місяців минулого сезону (липень-травень) експортувала 83,9 тис. Т яблучного концентрату, що на 23% нижче за показник сезону 2018/2019, коли було експортовано рекордні 108,6 тис. Т.

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Незважаючи на істотне зниження обсягів зарубіжних поставок концентрату, експортна виручка від продажів цієї групи товарів не тільки не скоротилася, а й зросла на 4% – до $ 93,6 млн. Роком раніше продажі концентрату принесли українським експортерам $ 89,6 млн.

«Підвищення ціни на яблучний концентрат в минулому сезоні обумовлено, в першу чергу, зниженням виробництва яблук в Україні. Через обмежену пропозицію продукції високої якості на ринку, виробники не поспішали здавати яблука низької якості на переробку, намагаючись в найкоротші терміни реалізувати їх на свіжому ринку. При цьому ціни на ці фрукти на початку сезону 2019/2020 були в 1,5-2 рази вище, ніж роком раніше. Відповідно, рівень цін на промислове яблуко також був значно вище ніж в сезоні 2018/2019 », – коментує ситуацію на ринку яблучного концентрату директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Як відомо, в сезоні 2018/2019 в Україні було зібрано рекордний урожай яблук.

«У розпал яблучного сезону 2018/2019 через високу пропозицію на ринку, ціни на яблука досягли мінімального історичного рівня. Деякі виробники навіть припиняли збір яблук, вважаючи, що не зможуть реалізувати продукцію за прийнятною ціною. Відповідно, переробні підприємства сповна скористалися ситуацією і закуповували яблука менше ніж за 1 грн / кг. Навіть весною 2019 р заводи з виробництва яблучного концентрату продовжували працювати, а виробники і надалі поспішали реалізувати свою продукцію на переробку, щоб згодом не довелося її викидати на смітник », – зазначає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Основними країнами-імпортерами яблучного концентрату з України в минулому сезоні виступили Польща і США, які імпортували 23,7 тис. Т і 23,6 тис. Т цієї продукції відповідно. Зауважимо, що США істотно збільшила обсяги поставок яблучного концентрату з України відносно недавно – в позаминулому сезоні. Зростання інтересу до української продукції з боку США обумовлений скороченням поставок концентрату з Китаю, через напружену економічну ситуацію між країнами. У п’ятірку найбільших покупців українського яблучного концентрату також увійшли Австрія, Німеччина і Білорусь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *