Експорт вершкового масла скоротився вдвічі

Ціни на вершкове масло в Україні залишаються стабільними, незважаючи на тренд світового ринку.

Така ситуація цілком прогнозована, адже зараз виробництво даного товару знаходиться на піку сезону, повідомляють аналітики “Інфагро”.

«У той же час дивує« сміливість »імпортерів, які навіть в минулому місяці продовжували активно завозити європейське масло, причому вже не дешеве: в червні імпорт масла склав 1,1 тис. Т. А на експорт відправили лише 940 т товару», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що багато імпортерів, які завезли товар не під контракт, зазнали збитків, оскільки собівартість імпорту становила понад 130 тис. Грн / т. Стільки українські споживачі платитимуть не готові, адже вітчизняне масло 82% зараз можна придбати і за 122 тис. Грн / т.

«У цьому році експорт олії вже навряд чи збільшиться. У першому півріччі було вивезено лише близько 6 тис. Т товару, тобто в два рази менше ніж в 2019 г. А ось імпорт вражає. Він виявився більше експорту – в першому півріччі завезли 6,4 тис. Т масла. У найближчі місяці зовнішні закупівлі масла будуть значно скорочені, але не виключено, що до кінця року зростання імпорту відновиться », – припускають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *