Експорт української сільгосппродукції в ЄС скоротився майже на 20%

Експорт сільгосппродукції з України в ЄС в січні-квітні склав € 1,87 млрд, що на € 452 млн або 19,4% менше аналогічного показника минулого року.

Про це йдеться в звіті з торгівлі ЄС.

При цьому Україна посіла четверте місце в рейтингу постачальників агропродукції після Бразилії, США, Великобританії, на п’ятому місці – Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу імпорту Євросоюзу.

Разом з тим, Україна, поряд з Великобританією, виявилася серед країн, експорт яких в ЄС у вимірі сільськогосподарської продукції за перші чотири місяці 2021 року найбільше знизився в порівнянні з таким же періодом 2020 р

Як зазначається, зниження обсягів експорту відбулося за рахунок зменшення обсягів поставок в ЄС насіння кукурудзи та соняшнику. При цьому на Україну припадає 4,9% від загального експорту такої продукції в ЄС.

Загальний обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією для країн ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, в період з січня по квітень поточного року склав € 103,4 млрд, на 1,1% менше, ніж за такий же період 2020 г. При цьому ЄС наростив експорт такої продукції на 1,7% – до € 63 млрд, в той час як обсяги імпорту впали на 5,1% – до € 40,3 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *