Експорт української малини буде стрімко рости

Експорт малини з України, перш за все, замороженої протягом наступних 5 років буде стрімко рости.

Такий прогноз озвучив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, йдеться в повідомленні УПОА.

На його думку, перевагу в поставках даної ягоди на зовнішні ринки будуть мати великі виробники і кооперативи, які зможуть забезпечити достатні обсяги, сертифікацію та простежуваності продукції.

Президент УПОА вважає, що пріоритетними експортними ринки для української малини є країни ЄС, Близького Сходу та Азії.

Експерт зазначив, що в поточному сезоні свіжу малину з поля на оптових ринках українські ягідники реалізовували в середньому за ціною 55 грн / кг, ягода для переробки коштувала в діапазоні 47-52 грн / кг, а ось малина для реалізації на зовнішніх ринках у вересні жовтні мала ціну 63- 65 грн / кг.

Тарас Баштанник прогнозує, що на цьому тлі істотного зростання споживання ягоди на внутрішньому ринку протягом наступних 5 років не відбудеться, а при відсутності форс-мажорних обставин, ринкові ціни на малину вже не будуть занадто волатильними.

Президент УПОА також зазначив зростаючий інтерес до малини на світовому ягідному ринку. Підтвердженням цього, за його словами, є зростання світових площ під цією ягодою з 92,6 тис. Га в 2013 р до 124,9 тис. га за результатами 2018 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *