Експорт українського волоського горіха переорієнтувався

Україна за перші 9 місяців сезону (жовтень-червень) експортувала 54,7 тис. Т волоських горіхів, загальною вартістю $ 117,8 млн. За аналогічний період минулого року було поставлено за кордон 53,8 тис. Т цієї продукції, на суму $ 117, 9 млн.

Як повідомляють аналітики Українського плодоовочевої асоціації (УПОА), незважаючи на введення карантину і розвал логістичних ланцюжків, пов’язаних з поширенням COVID-19, українські експортери змогли утримати обсяги поставок на торішньому рівні.

«Однак, в першу чергу таких показників зарубіжних поставок волоського горіха вдалося досягти завдяки активному експорту в першій частині сезону. Саме в період, коли світова пандемія ще не набрала масового поширення, Україна експортувала значні обсяги волоського горіха. З жовтня 2019 року по лютий 2020 року українські експортери поставили кордон 44,5 тис. Т горіха, що становить 81% від загального обсягу експорту за 9 місяців. Після загострення ситуації і введення карантину в більшості країн світу поставки продукції з України істотно скоротилися. Так, наприклад, з березня по червень 2019 року Україна експортувала 18,2 тис. Т волоського горіха, в той час як за аналогічний період нинішнього сезону поставки склали 10,1 тис. Т », – йдеться в повідомленні.

Експерти відзначають, що зниження експорту волоського горіха в другій половині сезону пов’язано не тільки з поширенням коронавируса, але і з сезонним фактором. Традиційно найбільші поставки цієї продукції припадає на листопад-грудень, а в подальшому обсяги експорту знижуються, оскільки запаси волоських горіхів на складах експортерів також скорочуються.

«А ось географія експортних поставок з введенням карантинного режиму істотно змінилася. Якщо в минулі роки основним споживачем українського волоського горіха була Туреччина, то в першому півріччі 2020 р найбільшим покупцем цієї продукції виступила Франція. З початку року експортна виручка від поставок волоського горіха до Франції склала $ 10,3 млн, у той час як на експорті горіхів в Туреччину українські виробники заробили $ 6,4 млн. Для порівняння, за 6 місяців 2019 р аналогічні показники склали $ 8,6 млн і $ 15,7 млн ​​відповідно », – підсумували аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *