Експорт українського IT в 2019-м злетів на 30%

Експорт комп’ютерних послуг в 2019 році виріс на 30,2% в порівнянні з попереднім роком і склав $ 4,17 млрд, повідомляє прес-служба асоціації IT Ukraine з посиланням на дані платіжного балансу України. Таким чином, експорт комп’ютерних послуг перевищив виручку від експорту пшениці ($ 3,65 млрд).

Украина нарастила экспорт IT-услуг почти на треть - фото 2

Обсяг сплачених до держбюджету податків та зборів відповідно збільшився на 28% і становить 1,67 млрд грн. Галузь інформаційних технологій України продовжує стрімко зростати: в 2019 році надходження податкових платежів і єдиного соцвнеску від IT-індустрії досягли 16,7 млрд грн в порівнянні з 13 млрд грн в 2018 році.

Украина нарастила экспорт IT-услуг почти на треть - фото 3
“Щорічно IT-експорт зростає на 20-25%. Щоб зберегти поточні темпи зростання на тлі гострої світової конкуренції за таланти, перш за все, потрібен зважений підхід держави до перегляду існуючих податкових моделей та розвиток ІТ-освіти”, – зазначив виконавчий директор асоціації ” IT України “Костянтин Васюк

Фактором зростання українського IT-експорту, за його словами, є, перш за все, високий попит глобального ринку на IT-рішення і збереження контрактної моделі при взаємодії компаній і IТ-фахівців.

IT Ukraine Association – це найбільший пул сервісних і продуктових IТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки IТ-галузі в країні і об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже більше 15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *