Експорт свинини зріс до $ 5 млн

Українські виробники за перші 10 місяців 2020 р експортували 2,3 тис. Т свинини в $ 5,09 млн. Це на 27% більше, ніж протягом відповідного періоду 2019 р

Про це повідомляє Асоціація свинарів України з посиланням на дані Державної митної служби.

Як зазначається, експорт свинячих субпродуктів, розвивається швидше. Так, зовнішні поставки морожених свинячих субпродуктів (за винятком печінки, УКТ ЗЕД 0203) в 2,4 рази перевищують нинішній експорт свинини: за січень-жовтень експортували 5,48 тис. Т сукупною вартістю $ 3,2 млн.

«У порівнянні з поставленими за кордон 3 тис. Т відповідної продукції, маємо приріст обсягів зарубіжних поставок на 64% в натуральному вираженні і на 57% у валютній виручці. З огляду на, що імпорт цієї товарної групи мало змінився в порівнянні з минулим роком (3,07 тис. Т завезли в 2020 р проти 2,96 тис. Т в січні-жовтні 2019 г.), маємо істотне перевищення зовнішніх поставок субпродуктів над обсягами завезення і позитивне зовнішньоторговельне сальдо по цій товарній позиції – $ 0,4 млн », – зазначає керівник аналітичного відділу Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.

Однак, за її словами, якщо враховувати обсяги імпорту мороженої свинячої печінки, то Україна все ж залишається нетто-імпортером свинячих субпродуктів, хоча негативне зовнішнє торгове сальдо по цих позиціях за аналізований період зменшилася на 30% і склало – $ 3,35 млн.

«Крім активного експорту інших свинячих морожених субпродуктів, цьому сприяло скорочення обсягів імпорту свинячої печінки: менше 8 тис. Т на $ 3,8 млн за 10 місяців 2020 року проти 9,6 тис. Т в $ 4,56 млн», – підсумувала Бондарська .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *