Експорт соняшникової олії з України в сезоні 2020/21 обмежать на рівні 5,38 млн т

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко і асоціація “Укроліяпром” 19 квітня підписали меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік.

Як повідомляє міністерство, в додатку до меморандуму сторони погодили граничні обсяги експорту соняшникової олії в 2020/2021 маркетинговому році в розмірі 5,38 млн т.

Петрашко зазначив, що протягом останніх тижнів вівся активний діалог з виробниками і експортерами олії, і в підсумку сторони вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє всіх.

“Певний оптимальний обсяг експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, узгоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції”, – підкреслив міністр.

За даними Держмитслужби, за сім місяців поточного маркетингового року на зовнішні ринки було поставлено 3,52 млн т соняшникової олії.

“Ми за цивілізовані правила гри. Підписання меморандуму зніме виниклу напругу як на внутрішньому ринку, так і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України”, – прокоментував, у свою чергу, гендиректор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук.

Згідно балансовими показниками, в сезоні 2020/2021 виробництво масла передбачається на рівні 5,92 млн т: до підписання меморандуму з учасниками ринку експорт оцінювався в 5,52 млн тонн, тоді як внутрішнє споживання в Україні становить 400 тисяч тонн / рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *