Стрімке зростання цін на масло в квітні припинився і навіть намітилася тенденція до їх зниження.
Українських виробників масла ця тенденція не надихає з двох причин: по-перше, це означає, що масло і далі будуть імпортувати, а по-друге, налагодити експорт української олії в далеке зарубіжжя в цьому році навряд чи вийде. Відповідно, на внутрішньому ринку ціни на масло не виростуть, а можливо і знизяться, пояснюють аналітики “Інфагро”.
«Незважаючи на досить велику пропозицію, експорт масла залишається незначним. У травні він скоротився на 20%, до 840 т. Цифра в два рази менше, ніж в травні 2019 року. Причина одна – бажання операторів продавати товар за цінами набагато вище світових. Але оскільки не дуже виходить, імпорт масла у великих обсягах триває.
Правда, в травні товар подорожчав і бажаючих займатися імпортом стало набагато менше. Тому можна припустити, що цифри червневої статистики ввезення вершкового масла будуть набагато скромніше. А ось експорт все ж збільшиться, хоча і не до рівня минулого року », – прогнозують експерти.
Географія зовнішньої торгівлі така: за обсягом закупівлі української олії ТОП-5 країн – Азербайджан, Молдова, Грузія, Вірменія і Казахстан, а ТОП-5 за обсягом масла, імпортованого в Україну – Нідерланди, Польща, Бельгія, Німеччина і Данія.