Експерти СОТ розповіли про причини стагнації світової торгівлі

Темпи зростання світової торгівлі сповільнюються після різкого підйому в першому півріччі 2021 року, що відбувся після спаду, викликаного пандемією коронавірусу. Про це йдеться в останньому звіті Світової організації торгівлі. За даними СОТ, на сьогоднішній день глобальний торговий індекс тримається на рівні 99,5 пунктів, тоді як у серпні він сягав рекордних 110,4 пунктів.

Цей показник наочно відбиває стан справ у сфері міжнародної торгівлі. Серед експертів його також називають «Барометром торгівлі товарами». Аналітики організації кажуть, що причинами зниження «Барометра» стали тривалі затримки з поставками та порушення основних світових логістичних ланцюжків, а також збої у виробництві товарів широкого вжитку. Очевидно, не останню роль у цьому відіграла й енергетична криза останніх місяців. Така тенденція, на думку експертів СОТ, свідчить про глобальне зниження купівельного попиту.

Зокрема, у звіті йдеться, що найбільш відчутне зниження зазнають індексів «торгівля автомобілями» (85,9 пункту), «електронних компонентів» (99,6), до своїх колишніх значень повернулися «морські контейнерні перевезення» (100,3), “сировина” (100). Високим залишається “фрахт повітряних суден” (106,1).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *