Експерти розповіли, що підігріває закупівельні ціни на свинину

Ситуація із закупівельними цінами на свинину в поточному році, швидше за все, буде розвиватися за сценарієм минулих років.

Таку думку висловила керівник аналітичного відділу Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.

Вона зазначила, що серпень – традиційний період для підвищення цін на свиней забійних кондицій.

«Щорічно в серпні відбувається зростання цін на свинину в закупівлі під впливом сезонно меншого пропозиції. Так, спекотні погодні умови пригнічують апетит свиней, відповідно падає показник середньодобових приростів, а значить тваринам потрібно більше часу для досягнення звичної забійної кондиції. Як наслідок, обсяги товарних партій від виробників свинини і середня забійна маса тварин зменшуються, що відповідно впливає на загальну пропозицію м’яса свиней. Це при відносно стійкий попит з боку заготівельників створює дефіцит кондиційних свиней, тому «підігріває» ціну на ринку свинини в живій вазі. Свого максимуму вона переважно досягає на рубежі сезонів або в першій половині вересня », – роз’яснює експерт.

В цьому році, на думку Бондарської, ситуація буде розвиватися за аналогічним сценарієм.

«Зараз частина виробників свинини змушені переглянути тижневі обсяги реалізації або продавати тварин масою менше звичних 110-115 кг / гол», – додають в АСУ.

За даними щотижневого моніторингу, ціни на свинину живою вагою на цьому тижні переважно коливаються в межах 47-48 грн / кг проти 44-46 грн / кг на початку місяця. Таким чином, ринок свинини інтегрував підвищення ставки ПДВ на свиней забійних кондицій з 14% до 20%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *