Експерти розповіли, на скільки подорожчають молочні продукти

Середнє зростання цін на молочні продукти в торгових мережах до 1 липня 2021 р складе більше 2,3%.

Такі розрахунки надає аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Молоко жирністю 2,5% в плівці, найбільш соціальний продукт, подорожчає орієнтовно до 25,4 грн за літр. Тобто плюс 40 копійок за наступні три місяці.

Зміна вартості інших молочних продуктів, за розрахунками експертів, складе:

кефір (плівка, 2,5%) – плюс 70 коп. (До 31,3 грн / л);

сметана (плівка, 15%) – плюс 4,1 грн / кг (до 71,5 грн / кг до або до 28,6 грн за упаковку в 400 г);

сир (9%) – плюс 1,4 грн / кг (до 146 грн / кг або 58 грн за упаковку 400 г);

масло (72,5-73%) – плюс 2,9 грн / кг (до 240 грн / кг або 48 грн / пачка 200 г);

сир твердий – плюс 90 коп / кг (до 229,35 грн / кг або до 38 грн / фасування 160 г).

Основними драйверами зростання цін на молочні продукти є наслідки погодних катаклізмів минулого року, адже через посуху і втрати посівів вартість кормів для корів зросла на 80%, що сприяло збереженню дефіциту молока-сировини на ринку і спричинило за собою зростання собівартості виробництва на всьому ланцюжку . Крім того, суттєвим фактором є інфляція, яка в січні-лютому склала більше 1%.

Генеральний директор Асоціації виробників молока Анна Лавренюк зазначає, що до вже зазначених катализаторам цін зараз додалося подорожчання енергоносіїв. Перш за все це стосується природного газу, частка якого досягає 60% в структурі енергоспоживання при виробництві молочних продуктів. Збільшення вартості палива відповідно тягне за собою підвищення витрат на логістику при зборі і доставці молока-сировини на переробку.

«Додатковий тиск на собівартість – неповна завантаженість цехів і виробничих ліній. Ряд заводів через дефіцит молока-сировини скоротили потужності. Однак витрати на обслуговування виробничих ліній і холодильників залишилися без змін, тому зростає питоме енергоспоживання на 1 тонну виробленої молочної продукції », – говорить Ганна Лавренюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *