Експерти прогнозують рекордне виробництво соняшникової олії у 2021/22 МР

Запаси насіння соняшнику в Україні станом на 1 грудня поточного року зросли майже на 1,727 млн т порівняно з показником на аналогічну дату роком раніше — до 8,221 млн т.

Про це повідомляє асоціація «Укроліяпром» із посиланням на дані Держстату.

При цьому на підприємствах, що вирощують цю олійну, запаси зросли на 1,518 млн т, на підприємствах, що займаються переробкою та зберіганням, — на 207,8 тис. т.

«Ці показники підтверджують наші попередні висновки щодо стримування виробниками продажів насіння соняшнику маслодобувним підприємствам, що призводить до неповного завантаження потужностей. Як наслідок, очікуване скорочення виробництва соняшникової олії в Україні за підсумками вересня-грудня 2021/22 МР складе близько 3-5% порівняно з показником аналогічного періоду попереднього сезону», — йдеться у повідомленні.

В «Укроліяпром» уточнили, що за рекордного виробництва насіння соняшника в Україні в 2021 р. (більше 16 млн тонн) очікувалося збільшення виробництва олії соняшникової в першому кварталі сезону-2021/22 понад 10%.

«Проте, асоціація очікує значного нарощування переробки насіння соняшника та виробництва соняшникової олії з початку 2022 р. У 2021/22 МР прогнозується рекордне виробництво соняшникової олії в Україні — понад 7,2 млн т, що на 24,1% перевищить результат минулого сезону. Це прогноз як вітчизняних, так і зарубіжних аналітиків», — йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *