Експерти прогнозують істотне подорожчання цукру

За результатами 2020 року кінцева ціна для споживачів цукру може зрости до 10%.

Такі прогнози в коментарі для AgroPortal.ua дав генеральний директор Pro-Consulting Олександр Соколов.

За його словами, це може статися через меншу врожайності за рахунок скорочення на 30% посівної площі під цукровий буряк в 2019 році і рецесії виробництва.

Соколов зазначив, що можуть спостерігатися труднощі в поповненні нестачі стратегічних продовольчих запасів для подальшої реалізації продукції з прогнозованим зростанням середньоринкової ціни.

“Ціна на цукор в Україні прогнозовано зросте, адже разом з ростом попиту навесні почнеться його подорожчання. Однак, простежуючи тенденції за індексом споживчих цін за 2019 рік, це не є сигналом дефіциту як хронічного явища”, – розповів експерт.

Так, за даними фахівця, в 2018 році спостерігалося перевиробництво цукру, що дозволило знизити ціни, тому підвищення цін можливе на більшій кількості, як в 2019 році, але не більше ніж на 2-3%.

Соколов звернув увагу, що з початку року вже спостерігається зростання ціни на цукор. Однак, на загальному тлі індексу споживчих цін, вартість цукру залишається відносно прийнятною.

“Основною відмінністю була сезонність цін на цукор. Оскільки сезон цукроваріння починається в серпні-вересні, ціни в попередніх місяцях росли”, – підсумував він.

Варто зазначити, що товарообіг роздрібної торгівлі України в січні 2020 року в порівнянних цінах збільшився на 12,1% в порівнянні з січнем 2019 року.

За даними Держстату, в січні 2020 року оборот роздрібної торгівлі в порівнянні з груднем 2019 року знизився на 21,9%.

Найбільше зростання обороту роздрібної торгівлі підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) у січні 2020р в порівнянні з січнем 2019 року зафіксовано в Запорізькій (на 17,7%), Тернопільській (на 17,4%), Кіровоградській (на 16%), Хмельницькій і Київській (на 15,4%), Чернівецькій (на 14,9%), Львівській (на 14,8%), Дніпропетровській (на 14,3%), Полтавській (на 14,1%) і Херсонській (на 14 %) областях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *